چرا داشتن یک وب سایت برای کسب و کار مهم است؟

Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
وب سایت برای کسب و کار
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

بسیاری از کسب و کارها، هنوز به دنبال همان روش های سنتی گذشته برای بازاریابی و فروشِ محصولات و خدمات خود هستند و داشتن یک وب سایت خوب برای کسب و کارشان را امری تشریفاتی تلقی می کنند. اما در دنیای امروز که اکثر مشتریان، وقت خود را در اینترنت می گذارنند، داشتن یک وب سایت خوب برای کسب و کار اهمیت دو چندان دارد!

داشتن یک وب سایت در کسب و کار اینترنتی امری ضروری است . اما با پیشرفت هر روزه تکنولوژی و وابستگی بیشتر مردم به اینترنت فعال بودن  یک وب سایت ، به تنهایی کافی نیست بلکه باید بر اساس درخواست مخاطبین  پیش رفت. با پیشزفت تکنولوژی و گرایش مردم به استفاده از تلفن های هوشمند باید وب سایت را برای انواع تلفن های هوشمند بهینه کرد.هر کسب و کار آنلاین نیاز به یک وب سایت کسب و کار اینترنتی دارد امکاناتی که یک وب سایت در کسب و کار اینترنتی برای ما فراهم می کند در هیچ ابزاری دیگری نمی توان یافت .در دنیایی که بسیاری از کارها بر پایه اینترنت انجام می‌گیرد و مردم بیشتر وقت خود را در اینترنت می‌گذرانند، داشتن  وب سایت کسب و کار اینترنتی مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

 

دلایل داشتن وب سایت در کسب و کار اینترنتی

1- بازاریابی

امروزه موتورهای جستجو بدون صرف هیچ هزینه ای می توانند کار بازاریابی را برای کسب و کار شما دهند؛ اگر یک وب سایت خوب داشته باشید و روی چند کلمه کلیدی مرتبط با کسب و کارتان محتوا تولید کرده باشید، زمانی که فردی به دنبال اطلاعاتی در مورد خدمات و یا محصولات سایت شما باشد، این موتورها فرد را به سمت وب سایت شما هدایت می‌کنند. میزان بازدیدکننده سایت شما به عوامل زیادی وابسته است اما در بدترین حالت چیزی در حدود ۵۰ نفر در روز توسط موتورهای جستجو به یک سایت هدایت می‌شوند. هر وب‌سایت همواره با متقاضیان اطلاعات و محصولات فقط یک کلیک فاصله دارد و در تمامی ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل نیز فعال است.

2-همیشه در دسترس هستید

وب سایت در کسب و کار اینترنتی ، کسب و کار اینترنتی شما را بصورت شبانه روزی باز نگه می‌دارد و شما را قادر خواهد کرد که ۲۴ ساعت شبانه روزدر میدان رقابت حضور داشته باشید. در ساعاتی که هیچ نیروی انسانی نمی‌تواند جوابگوی مشتریان باشد و یا محصول شما را به مشتری جدید معرفی کند سایت این کار  را به خوبی انجام می‌دهد.

3- اعتمادسازی

مهم ترین عامل جهت آغاز فرآیند خدمات رسانی به مشتریان، اعتماد سازی است؛ زیرا تا زمانی که مشتری به کسب و کارما اعتماد نداشته باشد حتی سوال هم از ما نمی پرسد چه برسد به اینکه از ما خرید کند. به یاد داشته باشید که مشتریان قبل از خرید محصولات و خدمات، از شما اعتماد می خرند. لذا داشتن یک وب سایت خوب بعنوان رسانه ای جهت بازتاب اعتماد مشتریان گذشته و نمایش گواهینامه ها و مجوزهای رسمی، نماد اعتماد الکترونیکی و غیره، بسیار مهم است. بسیار از مشتریان قبل از خرید وب سایت ارائه دهنده محصول یا خدمات را بررسی می کنند، نظر مشتری های قبلی را جویا می شوند، مجوزها را نگاه می کنند و بطور کلی پس از احراز اصالت کسب و کار ما اقدام به ثبت سفارش می کنند.

 

4-صرفه جویی در زمان

به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی، شاید فکر کنید توان پرداخت هزینه‌های یک وب سایت را ندارید. اما سایت در کسب و کار اینترنتی باعث صرفه‌جویی در همه‌ی زمینه‌ها از قبیل بازاریابی اینترنتی، برقراری ارتباط و اطلاع رسانی می شود. به این صورت که با راه‌اندازی وب سایت کسب و کار اینترنتی نیازی نیست که هزینه‌های زیادی را صرف کانالی از بازاریابی کنید که مخاطب هدف مشخصی ندارد.

 

5- ارتباط با مشتریان

یکی از ابزارهای بسیار مفید و کارآمد جهت برقراری ارتباط بلند مدت بین شما و مشتریانتان، داشتن یک وب سایت خوب برای کسب و کارتان است؛ جایی که علاوه بر اطلاع رسانی از خدمات خود به مشتریان، می توان نظرسنجی کرد، مشتریان را تهییج کرد، آن ها را سر گرم کرد، پیگیری کرد و پلی ساخت جهت توسعه بانک اطلاعاتی مشتریان.

 

6-برند سازی

اکثر برندهایی که  موفق اند دارای وب سایت در کسب و کار اینترنتی هستند. می توان گفت بدون سایت کسب و کار اینترنتی برندسازی امکان پذیر نیست و اصلا فایده ای هم ندارد. شما از طریق سایت تان می توانید برندسازی خود را انجام دهید. هر چیزی که در سایت شما منتشر می شود و یا هر خدمت یا محصولی که ارائه می کنید باعث ارتقاء برندتان می شود, و همین وجود سایت اعتماد مشتریان و کاربران را بالا می برد و برند شما را معروفتر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رابرت دانهام با توجه تجارب خود و مشاهده رفتار سایر مدیران ارشد اجرایی ، ۱۳ اشتباه فاحش را شناسایی کرده است که …

اگر به شما بگویند که هفته آینده قرار است یک سفر اکتشافی به قطب داشته باشید، آیا هیجان‌زده نمی‌شوید؟ بدیهی است که …

چابک چابک چیست تاریخچه چابک ارزش های اصلی چابک تصور های غلط در مورد چابک نقاط قوت و ضعف ابزارهای مورد نیاز …

ایلان ماسک توضیح میدهد چرا دخترش نمی تواند با یک مرد فقیر ازدواج کند؟! چند سال پیش کنفرانسی در ایالات متحده در …