شایستگی ضروری است

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

⭕️ شایستگی ضروری است
شایستگی یعنی اینکه برای خودتان و کارکنانتان معیار های بسیار بالا بگذارید و به آنها پایبند باشید. افرادی که قرار است با شما کار کنند و در راه اهداف  تعریف شده سازمان با شما همکاری کنند باید شایستگی و توانمندی بالایی باشند. در غیر اینصورت سر راه شما به طور آشکار و یا پنهان خواهند ایستاد و در نهایت این شمایید که نتوانسته اید به اهداف دست پیدا کنید. بنابراین افراد نالایق را با سخت گیری بالا، منضبط کرده و فعال کنید در غیر اینصورت از گزینه اخراج به سرعت استفاده و هرگز تعلل نکنید.

به دلیل مهربانی و فرهنگ احساساتی بودن ما ایرانیها که در جای خود بسیار تحسین برانگیز است، مدیران ایرانی بسیار اهل مدارا هستند و به امید روزی که یک فرد نالایق بهبود پیدا کند و شایستگی لازم را از خود بروز دهد افراد نالایق را در سازمان خود تحمل می کنند و فرصت های بهبود بسیاری را به همین سادگی از دست می دهند. شما اینطور نباشید مهربان باشید اما در جای خود…

قاطعیت داشته باشید و هرگز از اهداف خود دست نکشید همیشه در مسیر تغییر افرادی هستند که مدام در گوش شما دم از نشدن میزنند، شما توجهی نکنید وگرنه ترمز شما خواهند شد.
⭕️اهدافتان را درست انتخاب کنید

برخی از اهداف خیلی بیشتر از اهداف دیگر در رسیدن سازمان به رویایش مؤثر است. در هر روز چند ساعت کاری، که بیشتر در اختیار ندارید پس منطقی است که تلاش های خود را بر اهدافی متمرکز کنید که تحقق آنها بيشترين تأثير را در موفقیت سازمان دارد.

برای اهدافی که تحقق آنها اثر چندانی در موفقیت سازمان ندارد، انرژی نگذارید
⭕️ مراقب تزریق تصمیمات باشید

اغلب جریان اطلاعات در سازمان از پایین به بالاست. اطلاعات از پایین ترین سطح سازمان به سمت بالاترین سطح جریان پیدا می کند، سپس این اطلاعات توسط سطوح بالاتر تبدیل به تصمیم شده و به سمت سطوح پایین بر می گردد. در این میان مهم است که شاخص های درست و صحیحی برای اندازه گیری اطلاعات و تبدیل آنها به تصمیم داشته باشید.

بسیار دیده شده است که به دلیل عدم تسلط مدیر بر سیستم اندازه گیری، از سطوح پایین، تصمیمات به سطوح بالا تزریق می شود. تصور کنید نتیجه این تصمیمات چه میشود؟
♻♻♻♻♻♻♻♻♻♻

منبع

https://telegram.me/succeswork

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید