💥 هفت نوع استراحت که به آنها نیاز دارید

هفت نوع استراحت که جسم و روح بدن هر کسی نیاز دارد که بتواند دوباره انرژی خود را به دست بیاورد:

۱. استراحت جسمی

در وهله اول این جسم و بدن شما است که هر روز به میزان کافی استراحت نیاز دارد. شما نیاز دارید با خوابیدن کافی در ساعات مناسب شبانه روز و ورزش کردن به میزان لازم، توان جسمی خود را بازیابی کنید.

۲. استراحت ذهنی

شما باید با خاموش کردن ذهنتان، افکار روزانه را از آن خالی کنید تا به افزایش تمرکز و قدرت حافظه خود کمک کرده باشید.

۳. استراحت اجتماعی
این مورد شاید برای شما کمی عجیب به نظر برسد؛ اما، جالب است بدانید که مفهومی مانند استراحت اجتماعی نیز در زندگی هر شخصی لازم و ضروری است. گاهی اوقات نیاز دارید از کسانی که در زندگی شما تمام انرژی مثبت شما را می‌گیرند و با آن‌ها روابط ناسالمی را تجربه کرده‌اید، دوری کنید.

۴. استراحت روانی
استراحت روانی برای رسیدن به ثبات فکری در زندگی هر شخصی لازم و ضروری است. همیشه باید برای سلامت روان خود، از استرس و نگرانی‌های کاری روزمره خود فاصله بگیریدو اجازه دهید روانتان به آرامش برسد.

۵. استراحت حسی
تعجب نکنید، بله درست است! حواس شما نیز نیاز به استراحت دارند.
همیشه باید در طول روز، مدتی را به آن‌ها استراحت دهید. دوری از نویزها، صداها، صفحات گوشی و مانیتورها و بوهای تند و زننده برای هر کسی ضروری است.

۶. استراحت خلاقیت

اگر شما به طور مداوم از خلاقیت خود برای پیش بردن کارهایتان استفاده می‌کنید، نیاز دارید مدتی را به خودتان استراحت بدهید.
این موضوع درباره کسانی که برای مثال هنرمند، نویسنده، طراح و امثال این‌ها هستند، بیشتر از بقیه افراد ضروری است. شما باید برای مدتی به ایده‌های جدید فکر نکنید و دست از جستجوی راهکارها و راه حل‌های تازه بکشید تا خلاقیت شما دوباره شکوفا شود.

هم چنین مطالعه کنید:   اهمیت مکالمات تلفنی در مدیریت

۷. استراحت معنوی
اعتقادات و معنویات بخش مهمی از شخصیت و زندگی هر فردی را شکل می‌دهد که گاهی اوقات نیاز به ثبات و جهت دهی دارد. برای این کار شما باید با استراحت معنوی نیازهای روحی خود را برآورده کنید. انجام مدیتیشن یا فعالیت‌های معنوی آرامش بخش می‌تواند بسیار مفید باشد.

منبع: Better Up
مترجم: لیلا میرزاخان

برای امتیاز به این نوشته روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]
برای عضویت در خبرنامه ما و دریافت جدیدترین مقالات جذاب، ایمیل خود را وارد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش های استخدامی متفاوت و عجیب

پرسش های استخدامی متفاوت و عجیب

اگر بخواهید در گلدمن ثکث استخدام شوید، باید بتوانید به برخی پرسش های استخدامی غریب هم پاسخ دهید، بد نیست امتحان کنید: 1. اگر یک شی بودی، چه چیز می شدی؟ 2. چند فوت مربع پیتزا هر سال در ایالات

هفت مساله که شما را در محل کار غمگین می‌کند

هفت مساله که شما را در محل کار غمگین می‌کند 😞

به جرات می‌توان گفت که هر کارمند، کارگر یا مدیر موفقی در جهان به بقیه توصیه می‌کند همان کاری را انجام دهند که دوستش دارند؛ چرا که آنها بر این اعتقادند کار کردن یک نوع سرگرمی و تفریح است که

تفاوت اصلی میان افراد موفق و ناموفق

⭕️برایان تریسی معتقد است: تفاوت اصلی میان افراد موفق و ناموفق اینست که افراد موفق دست به کار می شوند. آن‌ها کارشان را شروع می کنند و هر کاری را می خواهند انجام می دهند. افراد ناموفق همین ایده ها

برف پا نخورده

برف پا نخورده

در حال صعود برمی‌گردی نفس نفس زنان به دور و برت نگاه می‌کنی. به خودت می‌گی باریک الله به خودم که این همه اومدم بالا. جز من کسی پاش به این بالاها نرسیده؛ بعد توی برف چند تا جای پا